Chcete se dostat do formy?
Chci zhubnout »

BMI kalkulačka je pomocník pro toho, kdo chce zjistit stav své váhy

Rizika

Možnost zvážit se má dnes každý. Vážit se můžeme doma na vlastní váze, stejně jako není problémem vážit se třeba i u lékaře. Možnosti, jak zjistit konkrétní hodnotu, jsou tedy jednoduché. Co ale s ní, pokud nevíte, zda je optimální? V danou chvíli vstupuje do hry BMI kalkulačka. Nástroj, který vám řekne, jak na tom s vaší váhou jste.

Jak BMI kalkulačka funguje?

Dá se říci, že celkem jednoduše. Jedná se o pomocníka, který dokáže jednoduše spočítat index tělesné hmotnosti, který je ukazatelem vašeho zdravím. BMI kalkulačka je orientačním nástrojem, který využívá jenom dvou hodnot. Je to jak aktuální zjištěná váha, tak je to také výška. Právě tyto dvě hodnoty jsou k výpočtu nezbytné. Vzorec je celkem jednoduchý, jelikož se aktuální váha v kilogramech vydělí výškou v metrech, která je však předním ještě umocněna na druhou. Výsledkem tohoto výpočtu je číslo, které je nutné porovnat se standardizovanou tabulkou. Takto jednoduše a za pár vteřin lze zjistit, zda máte dobrou nebo špatnou váhu.

Co je BMI index? Výpočet BMI

Pokud chcete zjistit, jak na tom vaše váha je, doporučujeme využívat kalkulačku pravidelně a zjišťovat, zda jsou vaše hodnota stále optimální. Výpočet je rychlý a snadný a lze ho realizovat jednoduše online, po zadání zmíněných dvou údajů. Poté přichází výpočet BMI, který je označovaný jako BMI index. Jedná se o dvoumístné číslo. Ta samo o sobě zase až tolik neřekne. Důležité je porovnat ho se standardizovanou tabulkou. Kdo je v mezích optimální váhy, má vyhráno a nemusí se svým tělem nic dělat. Jsou tu ale i tací, kterým index tělesné hmotnosti ukáže nadváhu, nebo obezitu. Zde je na místě začít zdravé hubnutí, které povede k redukci tukových zásob. Existuje však i opačná situace. Hodnota indexu bude příliš nízká a bude ukazovat na podváhu. Zde je naopak cílem nabrat váhu, nejlépe v podobě svalové hmoty.