Chcete se dostat do formy?
Chci zhubnout »

Jaké chyby při hubnutí nejčastěji děláme

Rizika

Zatočte s přebytečnými kily. Různých metod hubnutí je dnes celá řada. To ale neznamená, že všechny také fungují. Podívejme se proto na to, jaké největší chyby můžeme velmi často při redukci váhy dělat. První chybou, kterou děláme, je zcela jistě hladovění. To neprospívá nikomu. Nejenom, že můžete být nepříjemní a podráždění, ale tato metoda může být také spojena s možnými zdravotními problémy. Mimo to nemůže fungovat už ze základních principů fungování našeho těla. Proto se u těchto diet často dostavuje takzvaný jo-jo efekt. Pokud se mu chceme vyhnout, měli bychom dodržovat správný jídelníček na hubnutí.

Při hubnutí často jíme jednotvárnou stravu

I to je velká chyba, kterou děláme. Jednotvárná strava totiž není cestou k úspěchu a žádný správný jídelníček ji nemá předepsanou. Jednotvárnost je při hubnutí špatná hned ze dvou hlavních důvodů. Tím prvním důvodem je rozhodně to, že se velmi brzy můžeme vzdát, jelikož nám dané jídlo nechutná a raději se začneme stravovat běžnou cestou. Druhým důvodem, proč je jednotvárná strava problémem je to, že našemu tělu může chybět celá řada důležitých látek. Největší chybou je postavit celý dietní režim výhradně na ovoci a zelenině. To sice má vitamíny, ale má také malou výživovou hodnotu.

Naše dieta neeliminuje všechny špatné potraviny

Velkým problémem mohou být špatné potraviny. Tedy takové, které by se při naší dietě neměli vůbec objevit. Velkou chybou je pouhé počítání kalorií, kdy se řídíme heslem, že nízkokalorické jídlo je nejlepší. To ale nemusí být tak úplně pravdou. Správná dieta totiž hledí i na to, aby jídlo neobsahovalo takzvané prázdné kalorie, stejně jako hledá například také na to, jaké mají potraviny konkrétní výživovou hodnotu. Zohlednit je však třeba také celkovou skladbu živin, jelikož i ta je důležitá. Stát se tak může věc, že špatnou potravinu jíme a tu lepší vynecháme.