Chcete se dostat do formy?
Chci zhubnout »

Základy správného hubnutí a diety

Hubnutí

Rozhodli jste se, že jednou provždy zhubnete? Pokud ano, nemusí to být zase až tak složité a nemožné, jak se může zdát. Podívejte se spolu s námi na několik zásad, které vám jasně ukážou, že cesta k dokonalé váze nemusí být složitá. Stačí jenom dodržovat rady našich odborníků.

Základem hubnutí je správný jídelníček

Cestou k dokonalé váze nejsou drastické a jednotvárné diety, ani dlouhé hladovění. Právě naopak. Správné hubnutí vyžaduje jídelníček, který bude sestaven na míru vašim osobám. Ten by měl být vyváženým soupisem všech jídel, které můžete konzumovat a které vám mohou pomoci k dokonalé váze. Právě jeho vyváženost, stejně jako rozdělení jídel do správných porcí je tou nejlepší cestou pro každého, kdo chce se svým tělem cokoliv udělat.

Zdravé hubnutí neznamená hladovět

Pamatujte také, že zdravé hubnutí není nikdy spojeno s drastickým hladověním. Pokud budete mít velký pocit hladu, je to špatně. Tělo by mělo dostávat pravidelně vše, co potřebuje. Přílišné hladovění vede nejenom k možným zdravotním problémům, ale může vést také k tomu, že se dostaví onen negativní jo-jo efekt. Ten je následně spojen s rychlým přibráním váhy, kdy celá vaše snaha o hubnutí bude zmařena.

Pomůže i pohyb

Není to jenom správný jídelníček, ale je to i dostatek pohybu, který může vaše hubnutí podpořit. Nebojte se toho, že by bylo třeba trávit denně hodiny v posilovně, nebo by bylo nutné běhat dlouhé tratě. Často stačí i pravidelná a rychlejší chůze. Vaše tělo tak zrychlí metabolismus a začne spalovat tuky. Přesně ty zásoby, které potřebujete eliminovat.