Chcete se dostat do formy?
Chci zhubnout »

Zásady správného hubnutí

Nejste spokojeni se svou váhou a toužíte zhubnout? Pokud ano, je třeba dodržet několik zásad, díky kterým se radost z ideální váhy skutečně dostaví. Přinášíme vám několik informací o tom, jak by správné, tedy zdravé hubnutí mělo primárně vypadat.

Základem hubnutí je správná strava

Vše ovlivňuje především váš metabolický typ. Je jasné, že v první fázi je třeba odlišit nezdravé a zdravé potraviny. Ty první jsou všechny, které jsou například tučné, nebo příliš slané, či obsahují další nežádoucí látky. S tím, jaký máte metabolický typ, vám už pomohou naši poradci. Ti následně vytvoří a předají seznam těch potravin, které jsou pro vaše hubnutí nejlepší. Stejně tak získáte ale i seznam těch, které je dobré raději vynechat.

Zdravé hubnutí vyžaduje pestrý jídelníček

Mezi další zásadu správného hubnutí patří i pestrý jídelníček. Bez něho to rozhodně nepůjde. Měl by být nejenom bohatý na správné potraviny, ale je třeba jejich konzumaci rozložit do celého dne. Zdravé hubnutí tak bývá spojeno třeba s pěti i šesti menšími porcemi jídla denně. Tělo tak po celou dobu má vše potřebné a tak nemusí žádné získané živiny ukládat. Ty, které má uloženy mezitím efektivně spaluje.

Při hubnutí je třeba vydržet

Sladkosti, smažené pochutiny, stejně jako různé oplatky jsou sice lákavá, ale pokud chceme v hubnutí vytrvat, měli bychom na ně zapomenout. Pokud už máme nepřekonatelnou chuť na sladké, raději zvolte malý kousek kvalitní čokolády, než nekvalitní cukrovinky s mnoha špatnými tuky, nebo mnoha jednoduchými cukry. Ty rozhodně nejsou tím, co bychom měli v rámci hubnutí vyžadovat.

Hubnutí nesmíte uspěchat

Pamatujte, že stejně jako nabírání vaší váhy, tak i hubnutí je přirozeným procesem. Proto bychom ho neměli uspěchat. Diety založené na drastickém odmítání potravy rozhodně nejsou tím pravým, co by nám pomohlo. Krátkodobě sice zhubneme, ale následně se dostaví nepříjemný jo-jo efekt. A váha je zase tam, kde byla. Proto by zdravé hubnutí mělo mít pozvolnou klesající tendenci. Jedině tak máte jistotu, že zhubnete trvale a váha se vám nevrátí.