Chcete se dostat do formy?
Chci zhubnout »

Přípravky na hubnutí

V některých případech, zejména u vyššího stupně obezity, je možné nebo dokonce nutné použít přípravků, které pomáhají zhubnout. Mnoho z nich má také pozitivní vliv na náš zdravotní stav, například pomáhá snižovat cholesterol, čistí cévy, má příznivý vliv na náš trávící systém, játra a srdce. Vždy ale pamatujte na to, že přípravky na hubnutí jsou pouze pomocníkem a oporou, neudělají všechnu práci za vás, takže budete-li dál nezdravě jíst, přejídat se a nezařadíte do svého denního režimu pohyb, pak jsou pro vás tyto přípravky zcela zbytečné. Užívání přípravků na hubnutí, musí jít ruku v ruce se zdravým životním stylem.

Přípravky na hubnutí – Zdravé hubnutí .cz

Léky na hubnutí

Sehnat je lze v lékárně a většinou na lékařský předpis.

Vždy by však jejich užívání měla předcházet konzultace s odborníkem, nejlépe vašim praktickým lékařem, který ví vše o vašem zdravotním stavu a doporučí ty nejvhodnější přípravky na hubnutí právě pro vás. Většina z nich by se neměla užívat dlouhodobě, abychom zbytečně nezatěžovali organismus.

Spalovače tuků

Ty lze koupit bez předpisu v lékárně, fitcentru, nebo v obchodech, které se specializují na doplňky pro sportovce. Spalovače jsou účinné zejména tehdy, když cvičíme. Protože právě cvičení aktivuje všechny potřebné látky k tomu, aby napomáhali lepšímu spalování. Nejčastěji tyto spalovače obsahují L-karnitin a kofein.

Potravinové doplňky na hubnutí

Chrom – užívá se především v tabletách a to tehdy, chceme-li potlačit chuť na sladké.

Jablečný ocet – užívá se buď v tabletách, nebo se dá pít roztok jablečného octa s vodou. Zrychluje metabolismus a pročišťuje organismus.

Zakoupit je můžeme ve specializovaných obchodech nebo v lékárně.

Podle čeho si vybrat

Pokud si nejste úplně jisti, který z přípravků na hubnutí je právě pro vás ten nejvhodnější, pak je lepší nechat si poradit od odborníka. Poradit s výběrem by vám měli buď v lékárně, nebo odborníci ve fitcentru či specializovaném obchodě.