Chcete se dostat do formy?
Chci zhubnout »

Hubnutí břicha

Břicho

Bez nadsázky lze říct, že shazování tuku v oblasti břicha je snad to nejtěžší. Důvodu je hned několik:

Stres

Při dlouhodobém stresu stoupá hladina kortizolu a to způsobuje, že se nám začne ukládat tuk v oblasti břicha. Tuk kolem pasu je nejnebezpečnější a může sebou nést vážné zdravotní problémy.

Nedostatek pohybu

Pokud patříte k lidem, kteří do práce přijedou autem, výtahem se vyvezou do kanceláře, tam celý den sedí za počítačem, zpátky domů zase jedou autem a doma si sednou k televizi (s něčím dobrým k jídlu), pak je velká pravděpodobnost, že máte také nadbytek tuku v pase, protože právě nedostatek pohybu, je také jedním z důvodů, proč se začne tuk v pase usazovat.

Nevhodné diety

Ano je to opravdu tak, také nevhodné diety způsobují, že se naše tělo začne chovat, jakoby bylo v pohotovostním režimu a vše co sníme si uloží „na horší časy“ a nejčastěji právě do oblasti kolem pasu.

Pití nápojů s vysokým energetickým obsahem

Víte o tom, že celodenní konzumace sladkých nápojů mnohdy pokryje stanovený denní přísun energie? Zkuste se někdy podívat na etiketu vaši oblíbené limonády, kolik obsahuje cukru a kcal. Nehledě na to, že většina z nich obsahuje spoustu škodlivých umělých barviv a chemických přísad.

Co dělat lépe pro odbourání tuku

Pokud jste se rozhodli zbavit přebytečného tuku na břiše, přinášíme pár rad jak na to.

Vhodná strava – kvalitní a dobře vyvážený jídelníček, je základem pro ploché bříško. Měli bychom pravidelně jíst, vyřadit z jídelníčků rafinované cukry, tuky, bílou mouku (převážně pečivo).

Pitný režim – ten je také velmi důležitý. Pít musíme čistou vodu bez bublinek a bylinkové čaje.

Cvičení – ohledně cvičení břicha, existuje mnoho chybných informací. Cvičení břišních svalů je velmi důležité nejen kvůli estetickému efektu, ale pevné břišní a zádové svalstvo funguje jako opora pro páteř.

Aerobní činnost

Je velmi důležité uvědomit si, že k tomu, abychom zhubli tuk na břiše, je potřeba zařadit do našeho cvičení aerobní činnost a to minimálně třikrát týdně 30 minut! Bez toho to zkrátka nepůjde! Mnohdy totiž svaly na břiše máme, ale nejsou pod vrstvou tuku vidět.

Posilování – posilováním si vyrýsujeme hezké svaly na břiše, ale pamatujte na to, že posilujete-li břišní svaly, musíme posilovat také zádové svalstvo. Také musíme procvičovat všechny svalové skupiny na břiše a provádět cviky na horní i na dolní polovinu břicha. Nejznámější a stále velmi oblíbené jsou například zkracovačky, nebo přítahy nohou k bradě.