Chcete se dostat do formy?
Chci zhubnout »

Cvičení a pohyb

Cvičení a pohyb

K tomu, abychom co nejefektivněji mohli snižovat nadváhu a udržovat štíhlou linii, je potřeba také zařadit do našeho denního režimu více pohybu. Ze všeho nejdůležitější však je, aby nás cvičení a pohyb bavil, abychom u něj zůstali dlouhodobě a stal se pro nás životním stylem. Také by neměl být jednostranný a občas bychom měli překvapit své tělo něčím novým.

Jak se více hýbat

Ranní procházka

Co takhle ráno vstát z postele o pár minut dřív a prodloužit procházku s vaším pejskem, nebo si vystoupit o pár zastávek dřív cestou do práce a dojít zbytek pěšky. Ranní procházka vám zaručeně zvedne náladu a výborně nastartuje váš metabolismus na celý den.

Kolo, kolečkové brusle a běhání

Pohyb na čerstvém vzduchu je naprosto bezkonkurenční pomocník s každodenním stresem. Zkuste někdy po náročném dni v práci sednout na kolo nebo si obout kolečkové brusle a projeďte se. Nebo si obujte běžecké boty a jděte si zaběhat. Vůbec nejde o to, jaký podáte výkon, kolik toho ujedete nebo uběhnete, ale jde především o to, že jste pro sebe něco udělali. Je to určitě mnohem lepší než se vrhnout na ledničku a zajídat stres jídlem. Nejenže budete dělat něco pro svou postavu, ale také se výborně odreagujete.

Posilovny a fitcentra

Na pohyb bychom neměli zapomínat ani v zimě! Nedávné vědecké výzkumy prokázaly, že nepravidelný pohyb je také jedním z důvodů, proč dochází u populace k velkým výkyvům váhy. Když tedy nepřeje počasí sportování venku, můžete vyrazit buď do posilovny, která nabízí buď posilovací stroje vhodné k posilování, anebo má většina posiloven také dobře vybavenou tzv. kardio zónu, kde najdeme stepper, běhací pás, kolo a mnoho dalších kardio strojů.

Další možností je vybrat si některé z kurzů, které fitcentrum nabízí, jako například aerobic, spinning, jóga, Pilates aj. A vůbec se nemusíte stydět před lidmi, kteří budou buď na hodině, nebo v posilovně. Vždyť oni jsou tam za úplně stejným účelem jako vy a věřte, že vysmívat se někomu, je to poslední co je napadne. Naopak, berte to jako příležitost seznámit se s lidmi, kteří jsou na tom stejně jako vy a také se snaží něco pro sebe dělat.