Chcete se dostat do formy?
Chci zhubnout »

Jak rychle zhubnout

Jak rychle zhubnout – Zdravé hubnutí .cz

Existuje mnoho návodů k tomu, jak rychle zhubnout, měli bychom si však uvědomit, že hubnutí není maraton a nejde o to, jak rychle zhubneme, ale jak si dokážeme svoji novou váhu udržet, to je mnohdy těžší, než samotné hubnutí.

Efektivní hubnutí

Dieta - je nutné pochopit, že bez úpravy jídelníčku to prostě nepůjde. Budeme muset z jídelníčku vyřadit tučná a nezdravá jídla, jako jsou uzeniny, tučné sýry a mléčné výrobky, tučné maso (vepřové), rafinované cukry (sladkosti) a bílou mouku. Také je důležité se naučit jídlo rozložit do několika malých dávek a dodržovat rozestup mezi jídly max. 3 hodiny. Budeme-li se trápit hlady, zcela určitě se nám podaří velmi rychle zhubnout, ale ztracená kila získáme okamžitě zpátky ve chvíli, kdy začneme jíst a mnohdy je jich ještě víc.

Cvičení a dostatek pohybu – stejně jako je u hubnutí důležitý dostatek pohybu. Aby hubnutí bylo co nejefektivnější, je potřeba zvýšit energetický výdej a to se nám podaří jedině tehdy, když přidáme do svého režimu pohyb. A to nejen pravidelným cvičením, které je samozřejmě podmínkou, ale také celkovou změnou životního stylu (začít více chodit pěšky apod.)

Potravinové doplňky – V případě, že je to nutné, můžeme použít také potravinové doplňky, jako jsou například chrom, jablečný ocet (v tabletách) nebo L-Karnitin.

Při hubnutí nezapomínejte

Pitný režim – ten je velmi důležitý, ale pijte nesycenou čistou vodu a bylinkové čaje.

Omezte solení – sůl zadržuje vodu v těle a mnohdy je také příčinou vyšší váhy.

Pevná vůle a motivace – ta je velmi důležitá. Mějte stále před očima svůj cíl, kterého chcete dosáhnout a na ten si vzpomeňte právě ve chvíli, kdy máte chuť vše vzdát.

Nic se nemá přehánět – pokud máte opravdu velkou chuť na „něco dobrého“ tak si povolte jeden den v týdnu, kdy si něco dopřejete, dokonce je to nutností, abyste metabolismus udržovali v tom správném tempu. Ale když máte chuť na čokoládu, nejezte celou tabulku, dejte si raději pár kostiček hořké čokolády (čím kvalitnější a čím vyšší obsah kakaa, tím lépe!), uvidíte, že to postačí.